Тендер це?

Кожен підприємець мріє про те щоб вийти на новий рівень

Це може досягатися різними способами, але коли мова йде про державні закупівлі, більшість бізнесменів розуміють, що саме там варто шукати нові можливості та найбільш привабливі контракти. Але вийти та державного замовника дуже складно і практично неможливо без такого етапу як проведення тендера. Так що ж це таке і як саме можна взяти участь у цьому різновиді торгів? Адже зробити це без знання деяких правових норм, якими керуються державні підприємства, буде дуже складно. Тому ми пропонуємо більш детально оглянути цей вид торгів, дізнатися навіщо його використовують державні організації, а також зрозуміти як саме можна взяти в ньому участь.

Річ в тому, що державні підприємства не можуть зробити пряме замовлення у постачальника

Для цього їм необхідно провести тендер, на якому в умовах повної прозорості будуть обрані конкретні компанії, з якими і буде підписаний договір. Це робиться саме для того, щоб забезпечити максимальну чесність та створити всі необхідні умови для розвитку бізнесу. Адже в тендері може перемогти навіть новачок, але лише за тих обставин, коли його пропозиція буде виглядати краще ніж пропозиції інших учасників цих торгів. Тендери можуть відрізнятися за деякими показниками, основними з яких можна назвати лише два.

В залежності від предмета, який підлягає закупівлі, розрізняють тендери на товари, послуги та конкретний вид робіт. Тендер на товари проводиться, коли з’являється необхідність закупити конкретну продукцію. Це може бути різноманітний товар, а об’єм може відрізнятися в залежності від ситуації. Але якщо мова йде про державні організації, то тут діють виключно великі суми та обсяги. Коли мова йде про закупівлю послуги або виду робіт, то цей вид тендеру направлений вже не на продукцію, а на певні послуги, які можуть знадобитися державній організації.

Якщо ж говорити про тендери за рівнем вартості, то тут слід виділити всього два види

Першими йдуть допорогові, які характеризуються купівлею товарів або послуг на суму, яка не може бути більшою ніж 200000 гривень, а роботи — до 1500000 гривень. Надпорогові, в свою чергу, характеризуються цінами, що будуть вище зазначених показників. Окремо варто сказати, що більшість тендерів є надпороговими, що приваблює до них увагу багатьох підприємств різного масштабу.  

На першому етапі проведення торгів, замовник повинен чітко сформулювати свої вимоги щодо виконавця та конкретного виду товарів, послуг або робіт, які він планує отримати. На наступному етапі, всі хто бажають взяти участь у тендері в якості учасників, повинні зареєструватися у ньому на сайті Прозоро. Зробити це напряму не вийде, вам доведеться скористуватися посередником, який з’єднує між собою програму тендера та всіх, хто бажають взяти в ньому участь. Після реєстрації у учасників з’явиться можливість пошуку цікавого для себе тендеру. Як тільки відповідний варіант буде знайдено, учасник буде змушений вивчити всі вимоги державного замовника, а також, в цей час він матиме право підготувати деякі запитання, які в нього з’являться після перегляду умов замовника. Варто зазначити, що коли мова йде про надпорогові тендери, то тут необхідна участь хоча б двох учасників, інакше укладання угоди буде неможливим.

Сам аукціон проходить в три етапи, під час яких учасники повинні знижувати вартість своїх товарів або послуг відповідно до мінімальних порогів, зазначених правилами. Більш детально про цей та інші процеси можна почитати за цим посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/pravila-provedennya-tendera-v-ukraini-scho-potribno-znaty.

Далі виконується оцінка пропозицій та укладання угоди між державним замовником та компанією, що спромоглася перемогти у тендері.