Як вибрати ігровий комп’ютер?

Ігровий комп’ютер – це спеціальна техніка, в якій кожен компонент підібраний для максимальної продуктивності в іграх. Навіть дорога комплектація не гарантує комфортного геймплею, якщо платформа не призначена для ігор. Для ігор найважливіша відеокарта, її слід вибирати під ті проекти, які вам цікаві.

Відеокарта

Картка відповідає за візуалізацію, чим потужніший відеопроцесор, тим більше ефектів можна додати у поле огляду. Кількість відеопам’яті відповідає за якість текстур, які ви бачите на об’єктах. Висока частота монітора та оновлення екрана в іграх (FPS) має естетичне та практичне значення. Картинка стане більш плавною, а в онлайн-іграх змагання це допоможе вам швидше реагувати на навколишні зміни. Якщо порівняти цифри, то при 60 Hz (FPS) картинка оновлюється раз на 16,7 мілісекунд, а от якщо ваш монітор підтримує режим 120 Hz або 244 Hz, то оновлення відбуватиметься раз на 8,3 і 4 мс.

Вибір ігрового комп’ютера має враховувати запас потужності на найближчі кілька років. Тобто ви дивитеся на «максималки» будь-якого топового ААА-проекту та додаєте до них стільки потужності, скільки дозволяє бюджет. Зверніть увагу на картки NVIDIA серії GeForce RTX – ця лінійка отримала назву від революційної технології трасування променів світла у 3D сценах, яку зараз підтримують майже всі нові ігри. Також розробники зробили повноцінну підтримку окулярів віртуальної реальності, якщо на момент виходу серії GTX – це була цікава новинка, то зараз світ VR дуже виріс.

VR

Вимоги до комп’ютера у VR проектів у 1,5-2 рази вищі, ніж у звичайних ігор. Ефект об’ємного сприйняття досягається за рахунок того, що на кожне око подається окремий потік зображення з певною відстанню один від одного. Тобто комп’ютер майже завжди доводиться обробляти набагато більше інформації. Якщо до цього додати ще й те, що деталізація віртуального світу має бути набагато серйознішою, то й навантаження виходить відповідним.

Як вибрати відеокарту

Поділимо умовно геймерів на тих, хто грає в розраховані на багато користувачів проекти і поодинокі ігри. Сучасні онлайн іграшки прагнуть охопити якомога більшу аудиторію, тому вони найчастіше добре оптимізовані і працюють навіть на слабких ПК. Соло геймінг, особливо проекти з великим бюджетом, робляться з гарною графікою, вона потребує великих потужностей. Яскравий приклад різниці FPS у деяких популярних іграх на прикладі ігрових відеокарт NVIDIA.

Для онлайн ігор

Для комфортного геймплею вам знадобиться щонайменше 60 FPS. Можна, звичайно, піти на компроміс і знизити графічні налаштування, але при наступному оновленні гри комп’ютер може виявитися слабким. До того ж зараз монітори FullHD вже йдуть на другий план, серйозні геймери прагнуть отримати 2К або нестандартний широкий монітор з роздільною здатністю в 1,5 рази більше, ніж у 2К. Придбати все необхідне вам допоможе сучасний магазин компʼютерної техніки.